Serie A

Si e ndryshoi Gattuso Milanin në 2 javë, kuqezinjtë shpresojnë te Championsi!

Panorama e kuqezinjve të Milanit në fund të këtij sezoni paraqitet shumë pozitive, krahasuar me disa kohë më parë, 2 fitore rradhazi, ekuilibër në fushën e blertë me një skuadër sërish solide dhe të gatshme për të vuajtur në mënyrë që të arrijë objetkivin, dhomat e zhveshjes të qeta e në harmoni, në këtë mënyrë Rino Gattuso ka rifituar statusin e tij tek kjo skuadër, duke e shtënë sërish në dorë ekipin në këtë faze finale të sezonit që ngjason me një film thriller ku ai luan rolin e një regjizori që improvizon.

Duke nisur nga skema  4-3-3 shumë e debatuar madje edhe e kritikuar Milani ja doli të gjente imazhin e tij. Gattuso është trajneri që mundi të bashkojë sërish një grup lojtarësh të përçarë, që dukej se po përjetonin një krizë psikologjike. Sigurisht që këtë e ka bërë edhe duke rrezikur e duke marrë përsipër përgjegjësi. Tashmë dy javë nga fundi, Milani i tij vjen me frymën e grupit dhe të pozitivitetit. Mungon vetëm një objektiv për t’u arritur pasi ky djall të paktën virtualisht është pjesë e Championsit, me Kupën Europaine që refleton ende një dritë të vogël shprese për ta.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency