Premier League

Sigurdsson dhe Kane dygolësha, Evertoni e Tottenhami ndajnë pikët

Ndeshje emocionuese në “Goodison Park” mes Evertonit dhe Tottenhamit për javën e 32-të të Premier League-s. Një sfidë direkte mes vendit të tetë dhe të shtatë, e cila përfundoi barazim 2-2, duke mos kënaqur asnjërën skuadër, pasi si formacioni i Mourinhos ashtu edhe ekipi i Ancelottit mbeten larg zonës Champions.

Serinë e golave e hapi dhe e mbylli sulmuesi kryesor i “Spurs”, Harry Kane, ndërsa mes finalizimeve të sulmuesit të “Tre Luanëve” realizoi dy herë Sigurdsson. Në të dy momentet e shënimit të golave, Kane shfrytëzoi gabimet trashanike të mbrojtjes vendëse, ndërsa islandezi Sigurdsson, golin e barazimit fillestar 1-1, e realizoi me 11-metërsh, pasi kishte kaluar gjysmë orë lojë, ndërsa atë të rezultatit të përkohshëm 2-1 në minutën e 68-të, i shërbyer nga Coleman.

21 gola ka realizuar në total në Premier League këtë sezon Harry Kane, dy më shumë se Mohamed Salah, por sulmuesi anglez duhet theksuar spikat edhe si asistues, pasi ka dhënë plot 13 pasime vendimtare për gol gjatë këtij kampionati.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency