Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Sikur të isha në vend të Xhakës”, kampioni shqiptar: Do jepja jetën për atë moment

Fitorja e Zvicrës ndaj Serbisë vazhdon të komentohet pafund. Granit Xhaka u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes, teksa nuk munguan ofendimet dhe përplasjet e mesfushorit me origjinë shqiptare me lojtarët kundërshtarë, si ata në fushe dhe të tjerët në stol.

Në fund të ndeshjes, kapiteni i Zvicrës festoi me fanellën e Ardon Jasharit, djaloshit të talentuar që u grumbullua me helvetët në Botërorin e Katarit. Xhaka deklaroi se i kishte premtuar 20-vjeçarit shqiptar nga Maqedonia e Veriut se do vishte fanellën e tij në fund të takimit.

Ndërkohë, kampioni i njohur i boksit, Robin Krasniqi komentoi sherrin e mesfushorit me lojtarët serbë. Ai u shpreh se i kishte përjetuar me emocione fitoren e Zvicrës dhe paraqitjet e Xhakës dhe Shaqirit, duke theksuar se edhe jetën do ta jepte vetëm të ishte në një moment në vend të Xhakës përballë serbëve.

Kam lindur në atë vend, në Kosovë, dhe emocionet ishin shumë të mëdha gjatë ndeshjes. I kam parë me shumë emocion dhe kisha thënë se gjithçka në jetë do e jepja, vetëm të isha përballë shkive (serbëve)”, deklaroi 35-vjeçari nga Juniku.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...