Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Simeone blindon Griezmann: Eshtë në një skuadër të madhe

Diego Simeone blindon Antoine Griezmann. Sulmuesi francez është vënë në qëndër të vëmendjes nga Barcelona që e shikon si pasuesin ideal të Neymar Jr. Por janë pothuajse zero shanset që francezi të largohet nga Atletico e Madridit në këtë merkato.

Diego Simeone i pyetur për një largim të mundshëm të Griezmann ka theksuar se 26-vjecari ndodhet tashmë në një skuadër të madhe dhe nuk ka arsye për të ndërruar ambient.” Disa klube të tjera kanë më shumë para se Atletico por në futbollin e sotëm nuk ka shumë skuadra që janë më të mira se ne, deklaroi trajneri argjentinas.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...