La Liga

Simeone me COVID-19, e konfirmon klubi i Atleticos

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmi i konfirmua nga vetë klubi bsrdhekuq nëpërmjet një njoftimi zyrtar.

50 vjeçari argjentinas është izoluar në shtëpi dhe nuk ka paraqitur simptoma. Skuadra dhe stafi i Atleticos u kthyen nga një udhëtim parasezonal në Los Angeles de San Rafael, në rrethinat e Madridit, pasi një anëtar ishte konfirmuar me COVID-19. Testet e kryera të premten treguan se edhe Simeone ishte bartës i virusit.

“Analiza e mostrave të reja në laborator ka përcaktuar që trajneri ynë, Diego Pablo Simeone, ka rezultuar pozitiv me COVID-19”, – lexohet në deklaratën e klubit. “Për fat të mirë, trajneri ynë nuk paraqet ndonjë simptomë dhe është në shtëpinë e tij, i izoluar, dhe zbaton rregullat e karantinës, pasi ishte me ekipin që nga e hëna e kaluar.”

Simeone mungoi në stërvitjen e së shtunës. Ndeshja e parë e Atleticos në La Liga kundër Granadas do të zhvillohet pas 27 shtatorit, pasi klubit i është dhënë kohë shtesë për të pushuar para fillimit të sezonit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency