Europa League

Simeone sheh finalen nga tribuna: Besoj te Burgos dhe skuadra

Finalen e Lyonit do ta shikojë nga tribuna, por kjo nuk e shqetëson aspak Diego Simeonen, që është i pezulluar me 4 takime nga UEFA. Trajneri i Atleticos së Madridit është i bindur për mundësinë që ka skuadra e tij, për t’u rikthyer te triumfi në Europë, ndërsa shpreh besim të madh edhe te Burgos, që do të drejtojë madrilenët nga pankina.

“Jam i qetë, sepse Burgos di të drejtojë si duhet skuadrën. Ndaj Marseilles do të jetë një ndeshje e vështirë, por nëse luajmë të bashkuar që nga minuta e parë, jam i bindur që do t’ia dalim. Natyrisht që më trishton fakti që nuk mund të jem pranë skuadrës, por ndaj Arsenalit e pashë që ata mund të bëjnë edhe pa mua”, deklaroi Simeone.

Atletico e Madridit triumfoi në Europa Leaguen e vitit 2012 dhe që prej atij momenti skuadra erdhi në rritje, duke diskutuar dy finale Championsi dhe madje fituar edhe trofe në Spanjë.

“Pikërisht nga ai triumf në vitin 2012 nisi një epokë e re dhe rezultative për Atleticon. Ishte një hap i rëndësishëm për rritjen tonë. Gjithsesi me kalimin e kohës emocionet rriten, por i kam parë lojtarët të karikaur dhe me dëshirë për të sjellë këtë trofe në Madrid”, u shpreh trajneri i Atleticos së Madridit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top