Abissnet Superiore

Simoni pëson golin e parë në Superiore, ja sa minuta zgjati pathyeshmëria e 17-vjeçarit

Hera e parë nuk harrohet dhe Simon Simoni do ta mbajë mend gjatë emrin e Redon Xhixhës, sulmuesit që ia doli t’i dërgojë për herë të parë topin në rrjetë, duke i shënuar golin e parë portierit të talentuar.

Gardiani 17-vjeçar i Dinamos debutoi me blutë pikërisht më 17 dhjetor në sfidën ndaj Vllaznisë dhe që atëherë nuk e ka lëshuar vendin, teksa sfida ndaj Tiranës, është e katërta për të si titullar në Abissnet Superiore.

Por pas tre ndeshjes të mbyllura me rrjetën e paprekur, kjo edhe për meritë të padiskutueshme të 17-vjeçarit, që ka bërë paraqitje mbresëlënëse, Simoni ka provuar shijen e hidhur të golit të pësuar, pikërisht në minutën e 69’ të derbit të kryeqytetit.

Plot 339 minuta ka ruajtur pathyeshmërinë Simon Simoni në debutimin absolut në Abissnet Superiore, një shifër mjaft e mirë kjo për një 17-vjeçar që shihet si një nga elementët më me perspektivë të futbollit shqiptar.

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency