Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Simons: Neymar ka qenë si baba për mua te Barça, kur ishim te PSG-ja realizova ëndrrën time

PARIS, FRANCE - APRIL 07: Neymar Jr and Xavi Simons fight for possession during a Paris Saint-Germain training session at Ooredoo Center on April 07, 2022 in Paris, France. (Photo by Aurelien Meunier - PSG/PSG via Getty Images)

Sulmuesi i RB Leipzig, Xavi Simons ka zbuluar së fundmi detaje të veçanta të marrëdhënies së tij me Neymar.

Në një intervistë të dhënë për mediet gjermane, Simons u shpreh se ka pasur një marrëdhënie të veçantë me Neymar kur ishte pjesë e klubit të Barcelonës, ndërsa shtoi se kur ishte i vogël ëndërronte të luante në një skuadër me brazilianin, ëndërr të cilën e realizoi te Paris Saint-Germain.

Lexo edhe:

“Nuk është e lehtë për një lojtar të ri të bashkohet me një ekip të madh, me idhujt e vet dhe yjet e tij të mëdhenj. Ai (Neymar) më njihte te Barcelona dhe ishte si një baba për mua atje. Unë do t’i jem gjithmonë mirënjohës atij. Ishte një ëndërr e madhe të luaja me idhullin tim dhe ai është ende një person i rëndësishëm për mua”-deklaroi Simons.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...