Futboll

Sindikata e Futbollistëve Shqiptarë shpërndan lajmin e rëndësishëm

Sindikata e Futbollistëve Shqiptarë, edhe pse ka pak muaj që është regjistruar në gjykatë, bën një hap shumë të rëndësishëm në aktkvitetin e saj. Nëpërmjet faqes zyrtare ka njoftuar se i është pranuar kërkesa për t’u bërë pjesë e FIFpro.

“Të nderuar miq dhe dashamirës. Dua t’ju njoftoj se sot pas komukimimeve intesive që kemi patur me FIFPro, është pranuar kërkesa e Sindikatës së Futbollistëve Profesionistë Shqiptare për të aplikuar për anëtarësim në këtë organizatë, duke na caktuar edhe detyrat që ne duhet të kryejmë. Sigurisht që mbrojtja e të drejtave të futbollistëve Shqiptarë nga sot hyn në një dimension tjetër, pasi nuk do të jetë vetëm Sindikata jonë ajo që do t’i mbrojë këto të drejta, por së shpejti edhe FIFPro. Shumë shpejt, të gjitha problemet me të cilat përballen futbollistët shqiptare siç ato që lidhen me pagat, siguracionet etj, do t’i behen prezente FIFPro dhe në këtë mënyrë edhe zgjidhja e tyre mendoj se do të jetë më e lehtë. Si të gjithë kolegët e tyre në mbarë botën edhe futbollistët shqiptare do të marrin në dorë zgjidhjen e problemeve të tyre.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency