Kupa e Shqiperise

Sindikata e Futbollistëve u bën thirrje lojtarëve të mos përfshihen në trukime!

Ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës që solli atë shthurje të bardhebluve në pjesën e dytë ka sjellë edhe reagimin e Sindikatës së Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë, duke u bër thirrje aktorëve kryesorë të këtij sporti futbollistëve të mos bëhen pjesë e ndeshjeve të trukuara, por të japin maksimumin në fushë dhe ta përqëndrojnë vëmendjen e tyre te lufta e fortë sportive.

Reagimi:    

Sindikata e Futbollisteve Profesionistë Shqiptare, në statutin e saj ka parashikuar të perkrahë dhe mbeshtesë futbollin e ndershem dhe korrekt.
Por sot në mediat sportive nga shumë aktorë të futbollit gazetare, presidentë, shoqata tifozesh etj janë ngritur dyshime për paracaktim të një rezultati sportiv të ndeshjes Bylis-Tirana.

Sindikata nuk ka asnjë të drejtë për të bërë komente mbi këtë ndeshje pasi është detyrë e Komisionit te Etikes ti jape pergjigje cdo dyshimi të ngritur.
Por nisur nga ky fakt si dhe aludimet e shpeshta për ndeshjet e kategorisë së Parë, Sindikata i ben thirrje të gjithe futbollistëve, që të jenë seriozë në punen e tyre duke respektuar fanellen që mbajne veshur, tifozet qe i perkrahin dhe mbi te gjitha djersen dhe sakrificat e tyre.
Rezultatet që vijnë nga lufta e fortë sportive ne fushen e lojes janë ato qe i japin jetë pasionit tonë për futbollin.

Cdo rezultat i vendosur nga xhaketat e zeza në fushen e lojes sipas urdherave të kostumeve të zinj në shkallet e stadiumeve nuk duhet të ketë lidhje me ne. Futbollistet megjithese ndodhen në situatë mjaft të veshtirë nuk duhet të bëhen bashkefajtor në këto komedi që luhen me futbollin.
Sindikata do të jetë gjithmone në mbeshtje të të gjithë futbollisteve që karrieren e tyre sportive ta mbeshtetin tek futbolli FairPlay.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency