Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sion humb, stoli i Tramezzanit në rrezik

Sioni i Tramezzanit u mposht sot 0-1 nga Young Boys dhe tani stoli i ish ndihmësit të De Biasit është sërish në rrezik. Skuadra zvicerane nuk e kishte nisur aspak mirë sezonin, por fitorja në mesjavë, ndaj Luganos në transfertë, kishte sjellë qetësi në ambientin e klubit.

Javën e kaluar, Sion u eliminua nga Kupa e Zvicrës dhe presidenti i klubit vuri gishtin te trajneri italian, si përgjegjësi për rezultatet e dobëta dhe theksoi se nëse situata nuk ndryshon, do të detyrohet të marrë masa. Ende nuk dihet nëse presidenti i Sion do t’i japë sërish mundësin ish ndihmësit të De Biasit, të rikthejë ekipin në rrugën e duhur, apo do të vendosë ta largojë.

Tramezzani mori drejtimin e Sion në merkaton e verës, pas një gjysmë sezoni shumë të mirë nën drejtimin e Luganos, në gjashtë muajt e parë të vitit. Krahas shumë emrave të afruar në merkato, tekniku italian preferoi të ketë nën urdhrat e tij edhe dy futbollistët e kombëtares shqiptare, Lenjani dhe Kukeli.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....