Futboll

Sion-Xamax 1-1, shënojnë Kasami dhe Seferi

Dy shqiptarë protagonistët kryesorë të sfidës mes Sionit dhe Xamaxit në Superligën e Zvicrës, që përfundoi në barazim 1-1.

Pajtim Kasami (ka përfaqësuar Zvicrën në nivel përfaqësuesesh) dhe Taulant Seferi, kundërshtarë në këtë sfidë, shënuan golat për skuadrat respektive.

27-vjeçari Kasami realizoi për vendasit në minutën e 28-të, pas një këndoreje, ndërsa sulmuesi i Kombëtares Shqiptare barazoi për Xamaxin në minutën e 51-të, me një diagolane brenda zonës, e pakapshme për portierin kundërshtar.

Një derbi shqiptarësh që nuk nxori fitues, por sigurisht pika i ka vlejtur më shumë Sionit, që ruan distancën me një kundërshtar që mund t’i kërcënojë mbijetesën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency