Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Sirena angleze për “ish”-in e Milanit, Sevilla e prerë: Kushton 70 milionë €

Lucas Ocampos është një nga lojtarët më të dalluar te Sevilla. Argjentinasi, i cili provoi edhe një aventurë të shkurtër te Milani në Serie A, ka shënuar 9 gola këtë sezon, teksa numëron edhe katër asiste.

Dy klube të Premier League kanë shprehur interesim për 27-vjeçarin e krahut të majtë të sulmit. Super Deporte raporton se West Ham dhe Wolves kanë nisur bisedimet me klubin andaluzian.

Përgjigja është e prerë: paguani klauzolën prej 70 milionë eurosh për të siguruar Ocampos. Shumë e konsiderueshme që ka shtanguar dy klubet ishullore, për momentin.

15 milionë euro pagoi Sevilla te Marseille në verën e vitit 2019 për kartonin e lojtarit argjetinas, i cili numëron dhjetë ndeshje dhe 2 gola me kombëtaren albiceleste.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...