Merkato

Sirena angleze për Sanchez, klubi i njohur nis negociatat me Interin

Rafael Benitez u ka kërkuar drejtuesve të Evertonit të bëjnë një sforcim për të sjellë një tjetër sulmues në skuadër gjatë merkatos së janarit dhe emri i përzgjedhur nga trajneri spanjoll është ai i kilenit Alexis Sanchez.

Ky i fundit ka përfunduar i katërti në hierarkinë e sulmuesve te Interi dhe nuk është aspak i lumtur me zikaltrit, ashtu siç e ka bërë të qartë edhe publikisht nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale disa ditë më parë.

Sanchez ka kontratë deri në verën e 2023-shit me Interi, por zikaltrit janë gati ta lënë të lirë kundrejt një shifre simbolike, pasi paga e tij është vërtetë e lartë, rreth 6.5 milionë euro në sezon dhe te Interi do të kursenin më shumë se 15 milionë euro bruto në një vit e gjysmë kontratë që u ka mbetur.

Nga ana tjetër te Everton e shohin sulmuesin si të duhurin për të shtuar eksperiencë dhe cilësi në një ekip që po provon të ngjitet mes më të mirëve, por që nuk po ia del pavarësisht investimeve të rëndësishme në vitet e fundit.

Pas 8 javëve të para të kampionatit, Evertoni ia ka dalë të marrë 14 pikë dhe aktualisht pozicionohet në vendin e 8, me 5 pikë larg kreut të renditjes, që momentalisht mbahet nga Chelsea.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency