Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Sirena azere për Taulant Seferin, trajneri kërkon t’i sjellin goleadorin e Tiranës

Një tjetër klub ka dalë në skenë për Taulent Seferin. Sulmuesi nga Kumanova shënoi 18 gola dhe dhuroi 10 asiste në sezonin e fundit me Tiranën, ekip me të cilin fitoi titullin kampion.

25-vjeçari ndodhet nën kontratë me 26 herë kampionët e Shqipërisë, që kanë pretendime të larta për ta lënë të lirë, ndërkohë që 30% e kartonit të tij zotërohet ende nga zviceranët e Young Boys.

Në Azerbajxhan përflitet për një interesim të Gabalas, ekip ku kanë luajtur më parë Sabien Lilaj dhe James Adeniyi. Gabala do të garojë në Conference League, teksa Seferi është një kërkesë e trajnerit Elmar Bakhshiyev.

Sulmuesi i kombëtares (10 ndeshje dhe 1 gol me kuqezinjtë) ka marrë oferta të shumta gjatë kësaj periudhe, teksa do të jetë pjesë e Tiranës për dy duelet e raundit të parë në Champions League kundër F91 Dudelange (Luksemburg).

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...