Bundesliga

Sirena gjermane për Bajramin, drejtuesi i njohur gati t’ia “rrëmbejë” Fiorentinës

Nedim Bajramin e duan edhe në Bundesligëm gjermane. Mesfushori ofensiv i kombëtares shqiptare, bëri një sezon shumë të mirë me Empolin, pavarësisht oshilacioneve.

Në sezonin e tij të parë në Serie A, 23-vjeçari shënoi 6 gola dhe dhuroi 7 asiste, ndërkohë që realizoi edhe 3 gola të tjerë në Kupën e Italisë.

Shtatorin e kaluar debutoi edhe me kombëtaren shqiptare (7 ndeshje). Fiorentina insiston prej kohësh për shërbimet e tij, por në garë është futur edhe Hertha Berlin.

Drejtori sportiv i klubit kryeqytetas, Fredi Bobic ka nisur bisedimet me drejtuesit e Empolit, duke shprehur interesim konkret për Bajramin.

Klubi italian kërkon mbi 10 milionë euro për ta lënë të lirë, ndërkohë që Bajrami shpreson të nisë një tjetër aventurë në karrierë.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency