Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sirena greke për Gerrard, klubi historik gati t’i besojë stolin

Jo vetëm Gennaro Gattuso për stolin e Olympiacos. Drejtuesit e rekordmenëve të futbollit grek, ka piketuar edhe Steven Gerrard si trajnerin e ardhshëm të skuadrës.

Emri i ish-kapitenit të Liverpoolit tundon jo pak pronarët e klubit nga Pireu. Olympiacosi do të drejtohet deri në fundin e sezonit nga francezi Jose Anigo.

Shtypi anglez shkruan se Gerrard shihet si personi i duhur për të ardhmen e Olympiacosit. Ish-mesfushori qëndron pushim prej tetorit të vitit të kaluar.

Lexo edhe:

42-vjeçari provoi një aventurë në Premier League me Aston Villa, ndërkohë që ka drejtuar edhe Rangers në futbollin skocez.

Olympiacos renditet përkohësisht në vendin e tretë në kampionatin grek me 63 pikë. Kreu ndahet nga AEK-u dhe Panathinaikos me nga 69 pikë.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...