Ligue 1

Sirena italiane për Ikone, Lille pritet të përfitojë 10-fishin e shumës që shpenzoi

Lille është larg formës së sezonit të kaluar që e shpalli kampion në Francë dhe në janar drejtuesit mund të bëjnë disa sakrifica në merkato.

Jonathan Ikone është i destinuar të largohet, pasi ka oferta konkrete dhe vetë lojtari francez dëshiron të ketë një eksperiencë të re.

Është Fiorentina klubi që insiston për 23-vjeçarin, per të cilin ofron 18 mln euro dhe është shumë pranë për të bindur drejtuesit e Lille.

Ikone ka një kontratë deri në 2023 dhe u ble në 2018 për vetëm 2 mln euro nga PSG dhe në janar pritet të shitet pothuajse 10-fish më shumë.

Sulmuesi i djathtë numëron 4 ndeshje dhe 1 gol me kombëtaren e Francës, teksa këtë sezon numëron dy gola me kampionë në fuqi të Lille.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency