Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Sirenat” e merkatos nuk e shpërqendrojnë, Kanté i qëndron besnik klubit londinez

N’Golo Kanté ishte mes lojtarëve të synuar nga Barcelona për sezonin e ardhshëm. Lojtarit 31-vjeçar i ka skaduar kontrata dhe do të ishte një përforcim tërheqës për shumëkënd (me parametër zero), por ai ndihet mirë te Chelsea dhe këtë e shpreh publikisht.

Lexo edhe:

“Ky është një projekt emocionues. Fatkeqësisht, sezoni nuk ishte për standardet e Chelsea-t, por ne të gjithë duam të vazhdojmë në rrugën e duhur, të fitojmë trofe dhe të jemi të suksesshëm,” tha francezi për Sky Sports.

Kante pritet të rinovojë kontratën deri në vitin 2025 me opsionin (e drejtë e klubit) për të rinovuar edhe një vit tjetër.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...