Futboll

Situata e rënduar me koronavirusin, Maqedonia e Veriut pezullon përkohësisht futbollin

Situata me pandeminë Covid-19 po vjen duke u rënduar në Maqedoninë e Veriut, ashtu si në të gjithë botën, ndërsa Federata e Futbollit në vendin fqinj vendosi të pezullojë përkohësisht ndeshjet në Ligën e parë dhe të dytë.

Kështu në një njoftim zyrtar, Federata e Futbollit në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se ndeshjet e vlefshme për javën e 11 në Ligën e parë dhe javën e 10 në Ligën e dytë, të cilat ishin planifikuar për këtë fundjavë, do të luhen një javë më vonë, më 7 dhe 8 nëntor.

Ky vendim është mjaft shqetësues për botën e futbollit, pasi kujtojmë që sezoni i kaluar futbollistik në Maqedoninë e Veriut nuk përfundoi, sepse pas pezullimit, u vendos edhe anulimi i garës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency