Bundesliga

Situatë dramatike te Bayern Munchen, infektohet edhe “raketa” e krahut

Si shumë klube të tjera të futbollit, edhe Bayern Munchen po përballet me një situatë të vështirë të shkaktuar nga pandemia e koronavirusit.

Alphonso Davies është lojtari i fundit i ekipit bavarez që ka rezultuar pozitiv me Covid-19. “Raketa” e krahut të majtë ka filluar menjëherë karantinën.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Te Bayerni po luftojnë me koronavirusin edhe lojtarë si Manuel Neuer, Leroy Sane, Dayot Upamecano, Lucas Hernandez, Kingsley Coman, Corentin Tolisso, Tanguy Nianzou dhe Omar Richards.

Duke llogaritur edhe Leon Goretzkan e dëmtuar, Julian Nagelsmann do të duhet të bëjë llogaritë pa dhjetë futbollistë për takimin shtëpiak të ditës së premte kundër M’Gladbach.

Pas një telefonate me anëtarin e bordit sportiv të Bayernit, Hasan Salihamidzic, drejtori sportiv i Gladbach, Max Eberl, zbuloi sot se bavarezët po kërkojnë të shtyjnë ndeshjen e së premtes.

Vendimin final do e marrë DFL (Liga Gjermane e Futbollit), me Bayernin që duhet të ketë të paktën 15 lojtarë në dispozicion që të ndodhë shtyrja e takimit, duke përfshirë nëntë lojtarë dhe një portier nga ekipi i parë.

Quiz Cat: No Quiz found

Të Fundit

Bundesliga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Bayern Munich
34
24
5
5
97
37
+60
77
2Borussia Dortmund
34
22
3
9
85
52
+33
69
3Bayer Leverkusen
34
19
7
8
80
47
+33
64
4RB Leipzig
34
17
7
10
72
37
+35
58
5Union Berlin
34
16
9
9
50
44
+6
57
6Freiburg
34
15
10
9
58
46
+12
55
7Koln
34
14
10
10
52
49
+3
52
8Mainz 05
34
13
7
14
50
45
+5
46
9Hoffenheim
34
13
7
14
58
60
-2
46
10Borussia M'gladbach
34
12
9
13
54
61
-7
45
11Eintracht Frankfurt
34
10
12
12
45
49
-4
42
12Wolfsburg
34
12
6
16
43
54
-11
42
13Bochum
34
12
6
16
38
52
-14
42
14Augsburg
34
10
8
16
39
56
-17
38
15Stuttgart
34
7
12
15
41
59
-18
33
16Hertha BSC
34
9
6
19
37
71
-34
33
17Arminia Bielefeld
34
5
13
16
27
53
-26
28
18Greuther Fürth
34
3
9
22
28
82
-54
18


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency