Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

S’ka fitues në Ligën A të Nations League/ Italia e pathyeshme, ruan kreun e grupit (VIDEO)

Katër barazimet në duelet e Ligës A në Nations League. Anglia dhe Italia krijuan shumë raste, por asnjë nga lojtarët nuk ia doli të gjente rrugën e rrjetës në takimin e luajtur në “Molineux Stadium” (Wolverhampton).

Përfundimisht 0-0, rezultat që mban të kaltrit e Roberto Mancinit në krye të Grupit 3 më pesë pikë, një më shumë se Hungaria dhe dy mbi Gjermaninë. Këto dy kombëtare e mbyllën në barazim 1-1 sfidën e zhvilluar në “Puskas Arena” të Budapestit.

Takimi nisi i zjarrtë, Zsolt Nagy kaloi Hungarinë në avantazh (6’), por skuadra e Hansi Flick barazoi me anë të Jonas Hofmann (9’). Ky i fundit humbi një shans të artë për të shënuar golin e dytë në pjesën e dytë, teksa edhe vendasit iu afruan disa herë golit të avantazhit.

Holanda nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 përballë Polonisë. Skuadra polake kaloi në avantazh të dyfishtë me Matty Cash dhe Piotr Zielinski, por djemtë e Van Gaal evituan humbjen falë rrjetave të Davy Klaassen dhe Denzel Dumfries.

Memphis Depay kishte shansin të realizonte golin e fitores në minutën e parë shtesë, por penalltia e ekzekutuar nga sulmuesi i Barcelonës u ndal në shtyllë.

Pa fitues përfundoi edhe përballja tjetër e Grupit 4. Uellsi frenoi Belgjikën në një barazim 1-1. Youri Tielemans zhbllokoi ndeshjen (51’), por vendasit morën një pikë falë golit të Brennan Johnson tre minuta nga fundi.

Në Ligën B, Rumani mposhti 1-0 Finlandën, ndërkohë që derbi ballkanik Mali i Zi-Bosnje u mbyll 1-1. Në Ligën C, Turqia triumfoi 0-2 në Luksemburg.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...