Merkato

S’ka më dilema, Perisic i Bayernit, të mërkurën në stërvitje

Ivan Perisic transferohet te Bajerni i Mynihut. Prej ditësh flitej për një kalim të mundshëm të futbollistit kroat në radhët e klubit bavarez, por tani gjithçka merr formë zyrtare dhe lajmi madje konfirmohet nga vetë tabloidi Tz, Tageszeitung, me seli pikërisht në qytetin e Mynihut.

Dy klubet arritën më në fund marrëveshjen dhe në fillimin e javës së ardhshme 30-vjeçari nga Spliti pritet që të kompletojë edhe vizitat e zakonshme mjekësore, për të firmosur më pas edhe kontratën me drejtuesit e klubit të famshëm gjerman, ndërsa ditën e mërkurë me shumë gjasa futbollisti i përfaqësueses kroate do të kryejë edhe seancën e parë stërvitore me skuadrën e tij të re.

Një transferim i kërkuar me insistim nga drejtuesit e Bayernit, sidomos pas dëmtimit të rëndë të 23-vjeçarit Leroy Sane në fillimin e takimit Manchester City – Liverpool në Community Shield. Shkalla e rëndë e dëmtimit, që në mënyrë të kuptueshme pritet ta mbajë për shumë kohë jashtë fushave të lojës futbollistin e City-t, bëri që drejtuesit e klubit bavarez të kthenin shikimin drejt lojtarit të Interit.

Bëhet fjalë për një transferim në formë huazimi nga klubi zikaltër, për vlerën e 5 milionë eurove, natyrisht me të drejtë blerjeje në fund të sezonit për një shumë të fiksuar në shifrën e 25 milionë eurove. Sezonin e kaluar Niko Kovac e udhëhoqi Bayernin drejt fitimit të Superkupës, Kampionatit si dhe Kupës së Gjermanisë, megjithatë pas largimit të dy veteranëve Robben e Ribery, alternativat e vetme në ekip për trajnerin kroat mbetën Gnabry dhe Coman, e për rrjedhojë 47-vjeçari kërkoi që në fillim të merkatos pikërisht bashkëkombësin e tij, të cilin e ka stërvitur gjithashtu edhe në periudhën 2013-15, kur drejtonte përfaqësuesen e vendit të tij.

Ivan Perisic u kërkua për shumë kohë edhe nga Manchester United, ndërkaq pas emërimit të Antonio Conte-s në krye të Interit u kuptua qartë që për lojtarin e krahut nuk do të kishte shumë hapësira në dispozicion. Kështu Ivan Perisic kthehet pas katër vjetësh në Gjermani, ku 30-vjeçari ka luajtur për dy edicione në Bundesligë me Borusian e Dortmundit si dhe për dy sezone të tjera me fanellën e Wolfsburgut.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency