Serie A

S’ka paqe mes Sarrit dhe De Laurentiis, edhe tri ditë kohë për klauzolën

Në fillim marrëdhënia mes Maurizio Sarrit dhe drejtuesve të Napolit ishte shumë e afërt, por tashmë duket se situata ka marrë një tjetër drejtim. Madje, raporti është përkeqësuar aq shumë sa palët pritet t’u drejtohen dyerve të gjykatës për të gjetur një zgjidhje, pasi presidenti i të kaltërve, Aurelio De Laurentiis nuk ka aspak ndërmend ta lërë teknikun të largohet drejt Chelsea-t nëse nuk paguhet klauzola që kap shumën e 8 milionë eurove brenda datës 31 maj.
Mund të duket paradokasale një situatë e tillë, pasi Napoli tashmë e ka një trajner të ri, Carlo Ancelottin, ndërkohë që në krahun tjetër Sarri ka arrritur akordin me blutë e Londrës, ku do të ketë një pagë prej 6 milionë eurosh në sezon. Edhe klubi londinez ka detyrime financiare ndaj Antonio Contes, të cilit duhet t’i paguajë 20 milionë euro për prishje të kontratës, por me italianin situata duket më ndryshe, pasi mund të gjendet gjuha e përbashkët për reduktim të kësaj shifre.

Sarri i trembet faktit që vonesat që po i shkakton De Laurentiis mund ta penalizojnë kalimin e tij te Chelsea, madje rrezikon që sezonin e ardhshëm ai të mbetet pa skuadër. I vetmi klub i gatshëm për të paguar klauzolën është Zeniti. Për të gjetur zgjidhjen, teknikut toskan dhe bluve të Londrës i kanë mbetur tri ditë në dispozicion.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency