Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“S’ka shanse të transferohet në Itali”, mbrojtësi i Realit refuzon Juventusin

Drejtuesit e Juventusit po kërkojnë për një mbrojtës të majtë cilësor. Një nga emrat që pëlqehen është Ferland Mendy, por agjenti i lojtarit të Real Madrid ka hedhur poshtë mundësinë e transferimit në Serie A.

Bardhezinjtë interesoheshin për Mendy që kur ishte pjesë e Lyonit, më pas Reali e bleu për shumën e 50 milionë eurove dhe spanjollët nuk kanë ndërmend ta shesin”, deklaroi Yvan Le Mee.

26-vjeçari i linjës së majtë po luan sezonin e tretë me “Los Blancos” dhe këtë sezon ka zhvilluar 29 ndeshje në të gjitha kompeticionet. Ndërkohë, Juventus po garon me Lazion për shërbimet e Kepa Arrizabalaga.

Portieri më i shtrenjtë në histori (Chelsea pagoi 80 milionë euro tek Athletic Bilbao në 2018) ka humbur postin e titullarit te “Blutë e Londrës”. Sarri e do te Lazio, por todofichajes shkruan se në garë për portierin spanjoll është future edhe “Zonja”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...