Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Skandal te klubi ku u transferua Simoni, presidenti nën hetim për përdorim kokaine

Skandal në Eintracht Frankfurt, klubi ku së fundmi u transferua portieri shqiptar Simon Simoni! Presidenti i klubit, Peter Fischer është vënë nën hetim për posedim dhe përdorim kokaine.

Një situatë që mund të jetë edhe më e rëndë pasi mësohet se djali 13-vjeçar i tij ka konsumuar së bashku me një shok drogën e gjetur në shtëpi.

Gruaja e Fischer ka ngritur alarmin, pasi ka vërejtur sjellje të çuditshme nga ana e adoleshentit. Në momentin e denoncimit kanë mbërritur kontrollet e autoriteteve dhe kanë gjetur, falë ndihmës së qenve narkokërkues, në shtëpinë e Fischer-it, edhe në ëmbëlsirën që konsumonte presidenti, gjurmë të lëndëve narkotike.

66-vjeçari Fischer është president i klubit që nga viti 2000 dhe është në mandatin e tij të tetë. Aktualisht ai nuk ka dhënë asnjë deklaratë për këtë çështje, por nëse akuzat do të vërtetohen, dorëheqja do të jetë e pashmangshme.

 

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...