Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Skandali me bastet në Angli, pas sulmuesit Toney, tani akuzohet edhe mbrojtësi i Nott. Forest

Anglia dhe Premier League nuk gjejnë qetësi prej basteve.

Pas skandalit dhe dënimit për sulmuesin e Brentford, Ivan Toney, tani Federata Angleze e Futbollit ka nisur hetimet për mbrojtësin e Nottingham Forest, Harry Toffolo.

Lexo edhe: 

27-vjeçari akuzohet për baste, më saktë për trukim të 375 ndeshjeve gjatë periudhës 2014-2017 dhe tani pritet një dënim “shembullor” edhe për mbrojtësin anglez.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...