Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Skandali në Copa Libertadores, Boca akuzohet se ka “blerë” gjyqtarët (Video)

Fitorja e arritur nga Boca Juniors në La Paz kundër Always Ready (0-1) në Copa Libertadores është pasuar nga polemika pas ankesës së së bërë nga ekipi vendas për disa dhurata të supozuara që klubi argjentinas u kishte bërë gjyqtarëve peruanë para ndeshjes.

Faqja argjentinase “Doble Amarilla” i konfirmoi këto fakte përmes versionit të presidentit të klubit bolivian, Andrés Costa, shoqëruar me disa video që shtypi i bëri publike. Pamjet tregojnë oficerët e policisë duke sekuestruar disa çanta të klubit të Boca me veshje zyrtare. Fakti i veçantë është se “Conmebol” ndalon në mënyrë kategorike bërjen e dhuratave për gjyqtarët e caktuar për ndeshjet e futbollit, rregull që Boca duket se e ka shkelur.

Imazhet u bënë publike gjatë pjesës së dytë të ndeshjes që Boca e fitoi me një penallti shumë të dyshimtë.

Në video shihet policia në dhomën e zhveshjes duke hapur çantat dhe nxjerrë dhuratat. Andres Costa shpjegoi se “ka pasur dhurata nga Boca në dhomat e zhveshjes dhe policia po merret me të”. Presidenti më vonë tha se do të kërkojë një përballje me arbitrat por nuk do të kërkojë pikët në tavolinë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...