Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Skandali me gjyqtarin e caktuar për finalen e Championsit, UEFA gati ta zëvendësojë

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më 10 qershor, në Stamboll.

Lexo edhe:

“Bilbili” polak, sipas lajmit të publikuar nga “Repubblica”, “ka shumë mundësi që të zëvendësohet pasi ka marrë pjesë në demonstratën e një partie të ekstremit të djathtë, e njohur për pozicionet e saj ksenofobike, homofobike, raciste dhe anti-hebreje”.

Në orët e ardhshme pritet të ketë përditësime të këtij lajmi, me UEFA-n që ka hapur një hetim për këtë çështje.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...