Kategoria Superiore

Skëderbeu, nga adrenalina europiane te transferta “enigmatike” e Laçit

Një tjetër histori e jashtëzakonshme suksesi në Europë tani është arkivuar dhe Skënderbeu duhet t’i kthehet shpejt dhe fort kampionatit, me timbrin e duhur për të mos lejuar që rivalëve t’u hapet oreksi. Ndaj Laçit do të jetë një provë e vërtetë për skuadrën e Ilir Dajës, që i duhet të ngrihet mbi një sërë problematikash, që pa vëmendjen e duhur mund të rezultojnë fatale. Nuk është e lehtë të kthehesh nga adrenalina e një ndeshjeje në “Stade De Suise” dhe të gjesh automatikisht të njëjtin motivim në kampionat. Skuadra kurbinase mund të rezultojë kurthi perfekt për korçarët dhe jo vetëm për faktin se në fazën e parë Skënderbeu arriti të merte tri pikët vetëm falë mrekullisë së Orges Shehit në penalltinë e Ansi Nikës. Përveç lodhjes së minutave europiane, Skënderbeu, që është kthyer në vend vetëm në orët e vona të së premtes, ka patur mundësinë të zhvillojë vetëm një seancë stërvitore pas sfidës me Yang Boys, pasditen e së shtunës, ndërkohë që për Nimagan apo Demte ka qenë e pamundur edhe kjo seancë, pas problemeve burkokratike në aeroportin e Prishtinës, çka vë në dyshim serioz mundësinë e impenjimit të tyre. Sowe vazhdon të mungojë, ashtu si dhe Bruno Dita e Nespor, ndërkohë që një mungesë e rëndësishme do të jetë edhe ajo e Kristi Vangjelit, që ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë. Situatë që shfaqet akoma më problematike kur Radas nuk është ende në 100%. Dajës i duhet të improvizojë për një sfidë që rrezikon të kthehet në kurthin perfekt për skuadrën korçare.

Laçi po bën një sezon mjaft të mirë. Skuadra e Mezanit vjen pas dy fitoreve jashtë dhe me rikthimet e lojtarëve si Nika apo Shala, i ka të gjitha letrat në rregull për të kërkuar një surprizë ndaj Skënderbeut.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency