Futboll

Skela në “FanZone”: Jam me fat që ndodhem në Frankfurt, dua ta tregoj veten si trajner

Ervin Skela ishte një ndër të ftuarit e shumtë në emisioni “FanZone”, në SuperSport, këtë të mërkurë. Ish-mesfushori kuqezi, i cili po punon në akademinë e Frakfurtit, tregon se si përjetohet në Gjermani izolimi për shkak të Koronavirusit.

“Sigurisht që jam në shtëpi. Jam natyrë optimiste dhe mendoj se kjo situatë do të kalojë shumë shpejt. Në datën 16 të këtij muaji janë mbyllur të gjitha gjërat këtu, në Gjermani, dhe para dy ditësh ka dalë ligji që nuk duhet të ketë më shumë se dy veta në rrugë. Mund të dalësh pak në pyll, vetëm për vrap, por jo në grupe. Shumë të rinj nuk i morën seriozisht këto rregulla dhe Qeveria u detyrua të merrte masa më të ashpra”.

Komunikimi me ish-kuqezinjtë: Kjo është një periudhë mjaft e vështirë. Bisedoj me Çipin, Fakajn e tjerë, flasim më shumë se 10 herë në ditë. Kujtojmë edhe fotot e vjetra e shumë momente që kemi kaluar bashkë.

Bundesliga: Jam shumë me fat që ndodhem në Frankfurt dhe tek akademia ku rriten talentet. Në Europa League dhe në kampionat jemi mire. Tifozët këtu janë shumë të zjarrtë dhe kemi bërë një hap të madh përpara. Sot u fol në Gjermani që kampionati do të vazhdojë dhe mund të luhet pa tifozë, çdo gjë do të varet nga situata emergjente. Dua të bëj një thirrje: ne si shqiptarë duhet të bëjmë më të mirën për këtë që po kalojmë.

E ardhmja: A do të vija në Shqipëri për të marrë një skuadër? Unë e kam thënë që ndihem shumë mirë këtu dhe më kanë përfshirë në skuadër. Dua të marrë një skuadër këtu, në Gjermani, për të treguar treguar se sa i aftë jam.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency