Nations League

Skenarët për vendin e parë, Shqipëria për pikë në Izrael dhe fitore me Skocinë

Fitorja me përmbysje e Izraelit me Skocinë në Haifa ka kthyer ekuilibrin e plotë sa i përket pozicionimit të skuadrave në Grupin A të Ligës D. Pasi është luajtur gjusma e takimeve, të trija skuadrat kanë grumbulluar nga 3 pikë, me nga një fitore dhe një humbje. Skocia është në vend të parë me golaverazh pozitiv, 3 gola të shënuar dhe 2 të pësuar, Izraeli renditet i dyti me 2 gola të shënuar dhe po 2 të pësuar dhe në fund Shqipërisë me 1 gol të shënuar dhe 1 të pësuar. Pra, kuqezinjtë dëmtohen nga golaverazhi negativ në klasifikimin e përgjithshëm.

Të dielën, skuadra e Panuccit duhet patjetër të marrë rezultat pozitiv në “Beer Sheva”, për të patur shanse të mira për kualifikimin. Janë disa skenarë, që e kualifikojnë Shqipërinë. Fakti që ndeshja e fundit në grup është ajo mes Skocisë dhe Izraelit e detyron Shqipërinë që, përveçse të mos humbasë në takimin e radhës me Izraelin, të fitojë edhe me Skocinë në takimin e 17 nëntorit në “Loro Boriçi”, që të mos varet nga rezultati i përballjes së 20 nëntorit, në “Hampden Park” mes skocezëve dhe izraelianëve. Nëse Shqipëria fiton me Izraelin, barazimi me Skocinë në Shkodër nuk mjafton për vendin e parë, nëse skocezët fitojnë ndeshjen e fundit me Izraelin.

Nëse kuqezinjtë marrin një pikë në Beer Sheva, atëherë duhet patjetër duhet të fitojnë me Skocinë, për të siguruar vendin e parë. Ekziston dhe një skenar që Izraeli të fitojë me Shqipërinë, kuqezinjtë të mundin Skocinë dhe skocezët të fitojnë në fund me Izraelin, që do ta përcaktonte fituesin e grupit në bazë të golaverazhit të përgjithshëm.

E njëjta gjë vlen edhe nëse Shqipëria fiton me Izraelin, por humbet me Skocinë, dhe kjo e fundit ndëshkohet në shtëpinë e saj me Izraelin. Në bazë të këtij skenari, Shqipërinë do ta ndihmonte fitorja me diferencë golash, në rastin e parë me Skocinë dhe në të dytin me Izraelin.

Nëse tre takimet e fundit përfundojnë të gjitha barazim, renditja nuk do të ndryshonte, Shqipëria do të renditej e fundit në grup.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency