Kategoria Superiore

Skënder Gega merr zyrtarisht drejtimin e Kukësit

Skënder Gega është zyrtarisht trajner i Kukësi. Vetëm pak orë pas njoftimit për ndarjen me Orges Shehin, klubi verilindor vjen me lajmin e emërimit të ish-trajnerit të Partizanit. Prezantimi i trajnerit të ri, do të bëhet ditën e hënë në sallën e konferencave në stadiumin “Air Albania”, në orën 11:00.

Skënder Gega merr drejtimin e Kukësit me një synim të qartë, titullin kampion për vitin e ardhshëm, një fushë ku ka bërë mrekullinë vetëm një vit më parë me Partizanin, duke kthyer të kuqtë në fronin e kampionatit pas plot çerek shekulli pritje, falë aftësive taktike, por mbi të gjitha me racionalitetin, qetësinë, menaxhimin e karaktereve të ndryshme dhe përulësinë e një stili europian.

Misioni i tij nis, në fakt, që në eliminatoret e Europa League-s, një terren ku ambiciet e Kukësit janë sërish gjithmonë maksimale dhe i duhet të ristrukturojë me shpejtësi skuadrën pas largimeve të rëndësishme si ai i Kristal Abazajt,Vasil Shkurtajt apo Olsi Teqjes.

E treta e vërteta është realizuar, Gega ishte shumë pranë Kukësit në dy raste në të kaluarën. Para se të bëhej trajner i Partizanit ishte duke shkuar aty në rolin e drejtorit sportiv dhe  janarin e shkuar shtrënguan dhe duart, para se Kukësi të devijonte në momentin e fundit, duke zgjedhur Orges Shehin, por të shkuara të kaluara, tani palët janë bashkë dhe shohin nga e ardhmja.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency