Kategoria Superiore

Skënderbeu, i hapur ndaj ofertave për Dejvi Bregun

8 gola në kampionat, 2 në Kupën e Shqipërisë dhe një nga “gurët e çmuar” me më shumë vlerë te Skënderbeu. Dejvi Bregu ishte “diamanti” i skuadrës 8 herë kampione sezonin e shkuar, si për nga talenti gjithashtu edhe për performancat e ofruara, madje shkëlqimin e tij nuk e zbehu as ajo frakturë në krah që e la jashtë për më shumë se dy muaj.

Presidenti Takaj vendosi të vijonte me klubin bardhekuq edhe pas konfirmimit të dënimit 10-vjeçar nga kompeticionet europiane, por e ndryshme është situata për anësorin vlonjat. 23-vjeçari tashmë është gati të testojë veten në një aventurë jashtë Shqipërisë, mundësisht në një kampionat i cili do t’i shërbente si trampolinë, siç është ai kroat.

Drejtuesit e klubit korçar kanë meritën që ia kanë dalë të mbrojnë disa nga lojtarët e sezonit të shkuar, si Muzaka, Dita, Gripshi, Krasniqi, por duket se në rastin e Dejvi Bregut situata është tjetër. Klubi është i hapur për oferta dhe nuk kërkon të bëhet pengesë në karrierën e futbollistit, kushti është që ofertat të vijnë nga jashtë kampionatit shqiptar.

Nëse parashtrohet një shifër e pëlqyeshme të ardhurash për kartonin e vlonjatit, atëherë edhe Skënderbeu do të përfitonte dhe vetë futbollisti do të kishte mundësinë të realizonte objektivin e tij aktual në karrierën sportive: aktivizimin në një kampionat të huaj. Kujtojmë që Bregu ka kontratë me klubin bardhekuq deri në verën e vitit 2020.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency