Kategoria Superiore

Skënderbeu i jep fund “agjërimit” 3-mujor, kriza kalon te Laçi

Më 11 Nëntor të vitit të kaluar, Skënderbeu mposhti Flamurtarin me rezultatin minimal 1-0, falë një goli të shënuar nga Dejvi Bregu, ndërsa u deshën plot 3 muaj, që korçarët të rigjenin fitoren në kampionat.

Që prej asaj kohe, skuadra e drejtuar nga Orges Shehi kishte regjistruar fillimisht një barazim me Tiranën dhe më pas 6 humbje radhazi, deri sot, kur mposhti Laçin me rezultatin 2-1.

Me shumë ndryshime në formacion, skuadra korçare u shfaq shumë kërkuese që në fillim të takimit, por përballë laçianëve nuk ishte aspak e lehtë që të gjenin avantazhin.

Në minutën e 55-të ishte sulmuesi kavajas Blerim Krasniqi, ai që zhbllokoi rezultatin në favor të Skënderbeut, ndërsa 20 minuta më vonë, arbitri akordoi një 11-metërsh, të cilin e shndërroi në gol prurja e merkatos së janarit, Pervan.

Nën reshjet e shumta të shiut, që vërshuan thuajse gjatë gjithë pjesës së dytë, Skënderbeu nuk e uli aspak ritmin, por në minutën e 90′, arbitri akordoi një 11-metërsh për Laçin, të cilin këtë herë e ktheu në gol portieri dhe kapiteni Gentjan Selmani.

Por nëse korçarët rikthehen, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për kurbinasit, të cilët fitoren e fundit në kampionat e kanë regjistruar më 15 Dhjetor përballë Tiranës dhe që atëherë, njohin dy barazime dhe dy humbje.

Pas javës së 21-të është sërish Partizani që kryeson kampionatin me 46 pikë, 8 më shumë se Kukësi, ndërsa vendi i tretë mbahet nga Teuta dhe më pas renditen Skënderbeu e Laçi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency