Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Skënderbeu ia jep çelësat e portës portierit të formuar te Lazio

Skënderbeu ia beson portën ish-portierit të përfaqësueses U-19 dhe U-21 të Shqipërisë, Marco Alia.

23-vjeçari mësohet se ka arritur marrëveshjen me presidentin Takaj për ta veshur fanellën bardhekuqe për tri sezonet e ardhshme.

Lexo edhe:

“Gardiani” i formuar në akademinë e Lazios do t’u bashkohet ekipit korçar në fillim të korrikut, kur nisin përgatitjet për sezonin e ri.

Gjatë dy sezoneve të fundit, Marco Alia ka luajtur në formë huazimi te Monterosi në Serinë C.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...