Kategoria Superiore

Skënderbeu lëviz menjëherë në merkato, zyrtarizon dy afrimet e para

Vetëm pak orë pas zyrtarizimit të trajnerit Ilir Daja i cili u rikthye te korçarët, Skënderbeu ka zyrtarizuar edhe dy afrimet e para në merkato emra që u zbuluan edhe nga trajneri në konferencën për shtyp. Enea Koliçi dhe Marvin Turtulli janë lojtarët më të rinj të Skënderbeut. Gardiani pogradecar ka firmosur për një vit me bardhekuqtë dhe vjen nga skuadra e Flamurtarit ku sezonin ishte padiskutueshëm duke bërë paraqitje të shkëlqyera, ndërkohë që Turtulli pasi u largua nga Tirana nuk vonoi shumë për të gjetur një skuadër të re. Qëndërmbrojtësi 24-vjeçar siç e konfirmon vetë klubit i Skënderbeut ka firmosur për 3-vite me bardhekuqtë dhe është një investim për të tashmen por edhe për të ardhmen.

NJOFTIMI I SKËNDERBEUT:

Pas akordit paraprak, klubi ka nënshkruar sot me 2 lojtarë. Gardiani Enea Koliçi dhe mbrojtësi Marvin Turtulli prej sot janë zyrtarisht lojtarë të Skënderbeut.

Enea Koliçi ka nënshkruar me presidentin Ardjan Takaj kontratën që e lidh me klubin bardhekuq për një sezon. 33-vjeçari do të mbajë në shpinë numrin 1.

Prapavijën e plotëson Marvin Turtulli. 24-vjeçari ka nënshkruar kontratën që e lidh me KF Skënderbeu për 3 sezone.

Ish lojtari i Dinamos, Teutës, Kukësit dhe Tiranës shihet si një përforcim mjaft i rëndësishëm për të ardhmen.

Welcome Enea & Marvin!

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency