Kategoria Superiore

Skënderbeu mbetet “kockë” e fortë, tashmë askush nuk e nënvlerëson!

Me shpejtësinë që u krijua, me emrat e rinj të shumtë që gjenden në ekip, u mendua se Skënderbeu i këtij viti do të ishte kandidat serioz për të rënë në Kategorinë e Parë, por mjaftuan 3 javë për të ndryshuar plotësisht mendim për korçarët. Një ndeshje shumë e mirë me një pretendent titulli si Teuta dhe një pikë e fituar, më pas një humbje me kryesuesit e Vllaznisë që në këtë fillim nuk po i ndal dot askush dhe në fund një fitore me Bylisin, me dy gola kryevepër, që tregojnë se të rinjtë e Skënderbeut jo vetëm fitojnë por dhe guxojnë të shënojnë gola kryevepër.

Skënderbeu, ashtu si dhe në vitet e shkuara ka një identitet në lojë, ndoshta pak mungesë përvoje këtë sezon, por skuadra dëfren në momente të caktuara dhe mbi të gjitha di të jetë efikase. Ahmataj brenda një kohë shumë të shkurtër duket se ka arritur të bëjë një mini mrekulli te Skënderbeu, me një ekip që ende në fund të shtatorit nuk kishte zbritur në fushë dhe kishte paqartësi se kush do të ishte ekipi që do të përfaqësohej. Ajo fitore me Bylisin ishte treguesi se korçarët nuk duhen nënvlerësuar dhe nëse nuk do të jenë në garë për objektiva të rëndësishëm, të paktën me shumë siguri mund të kalojnë një kampionat të qetë duke na dhuruar herë pas here ndeshje shumë të mira si ajo me Bylisin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency