Kategoria Superiore

Skënderbeu mbetet pezull, vendimi i Gjykatës Federale kushtëzon të ardhmen  

Përgatiti: Rinald Bregasi

Një tjetër verë në pritje. Vendimi që duhet të ishte bërë i ditur në qershor mbetet pezull, duke lënë po njëlloj dhe klubin korçar, që i duhet të bëjë planet për të ardhmen në bazë të verdiktit që do të vijë nga Zvicra. Sezoni që sapo u mbyll mund të konsiderohet pa dyshim i suksesshëm. Një vend i katërt, që në një situatë normale do të siguronte Europën dhe që shërben për të shlyer një vit nga dënimi i dhënë nga Gjykata e Arbitrazhit sportiv, një detaj me rëndësi jo të vogël, duke patur parasysh opsionin e një reduktimi të dënimit në Gjykatën Supreme Federale, ndërkohë që e ardhmja mbetet ende një mister.

Dejvi Bregu dhe Bruno Dita mund të konsiderohen të larguar, ndërkohë që eksodi mund të përfshijë edhe elementë të tjerë të rëndësishëm të ekipit, të lakmuar nga skuadra të tjera të Superiores dhe jo vetëm. Në kushtet aktuale, te Skënderbeu duket e pamundur të investojnë në lojtarë pa patur qartësi se çfarë do t’u ofrojë e ardhmja, ndërkohë që specifika e një viti të pazakontë, për shkak të Koronavirusit, i vështirëson gjërat akoma më shumë.

Ndryshe nga kampionatet e tjera, me fundin që përkonte me mbylljen e majit, këtë herë dhe merkatoja ofron më pak hapësirë kohore. Kompeticionet rinisin shumë shpejt, çka shkurton kohën në dispozicion të skuadrave për përgatitjet për sezonin e e ri, ndërkohë që Skënderbeut i duhet që, për momentin, të qëndrojë në “stand by”, njëlloj si verën e kaluar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency