Kategoria Superiore

Skënderbeu me “silenciator”, Shehi shton alternativat

Partizani dhe Kukësi janë mbretërit e merkatos së dimrit, pasi kanë bërë lëvizje të studiuara dhe shumë të bujshme. Diçka që në të shkuarën e kishte ekskluzivitet Skënderbeu. Kampionët, të cilët janë në pritje të vendimit përfundimtar nga gjykata e Lozanës, kanë ndryshuar strategji në merkato, si në verë ashtu edhe në këtë periudhë riparimesh.

Ekipi korçar përbëhet nga të rinj premtues, ndërkohë që pjesa më eksperte e skuadrës është në prapavijë, me kapitenin Marko Radas për të vijuar me Kristi Vangjelin dhe Fidan Alitin, duke shtuar mesfushorët Gjergji Muzaka dhe Bruno Dita. Gjatë ditëve të fundit, te korçarët ka patur të tjera lëvizje në dalje, ku Demte, Guedje dhe Guindo kanë mbyllur aventurën me bardhekuqtë, ndërkohë që janë afruar të rinj premtues dhe me potencial. Në letër skuadra nuk ndryshon shumë, pasi nga formacioni titullar e vetmja mungesë është ajo e Demtes, që mund të zëvendësohet me Taipin, ashtu siç u pa në pjesën e dytë të sfidës ndaj Partizanit.

Ndërkohë, afrimet e tjera shtojnë alternativat dhe për më tepër vendosin në garë lojtarët e formacionit për të dhënë më të mirën. Këto lëvizje, por dhe buxheti i skuadrës, konfirmojnë që ky Skënderbe nuk është më ai i viteve të shkuara dhe klasifikimi tregon realitetin. Kampionët janë aty ku e meritojnë, pasi nuk kanë më atë skuadrën e frikshme, ndërkohë që drejtuesit po largojnë presionin e trofeve nga skuadra për të nisur një cikël të ri.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency