Kategoria Superiore

Skënderbeu me stof kampioni, Kastrioti pëson 3 në Fushë Krujë

Skënderbeut i mjaftoi gjysmë ore loje për të hipotekuar fitoren e dytë radhazi Superiore, këtë herë në transfertë me Kastriotin në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë Krujës, ku realizoi 3 gola, 2 prej të cilëve Dejvi Bregu. Korçarët u shfaqën me stafin e kampionit ndaj një kundërshtari që e kishte nisur kampionatin duke surprizuar në stadiumin e Gjirokastrës, por ndoshta euforia dhe mungesa e eksperiencës ndikuan që të binin në grackën e Skënderbeut ende pa u nxehur mirë loja.

Takimi i zhbllokua që në minutën e 16-të nga Demte, i cili u asistua me zgjuarsi nga Krasniqi brenda zonës, duke mos i dhënë mundësinë e reagimit portierit Kuka.

Reagimi i krutanëve ishte i pamjashtueshëm në minutat në vazhdim, ndërsa në të 30-ën shfaqi klasin e tij Dejvi Bregu me një goditje Standarde të kalibruar, që përfundoi në rrjetë, 0-2.

Trajneri i Kastrioti Plori u mundua të ndryshonte diçka duke hedhur në fushë që në fillim të pjesës së dytë Atsinën dhe Markut, por me gjithë presionin e vendasve dhe tentativave për të goditur portën, rrjeta e Skënderbeut mbeti i paprekur. Pak para se të mbyllej takimi, Dejvi Bregu realizoi golin e “knockout”-it pas një kundërsulmi të shpejtë nga krahu i majtë i sulmit.

Pas këtij suksesi, i treti radhazi për trajnerin Orges Shehi, Skënderbeu ngjitet i vetëm në krye me pikë të plota pas dy javëve të para.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency