Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Skënderbeu nënshkruan me mesfushorin Suad Sahiti

Skënderbeu bën një prej goditjeve më të mëdha të merkatos së verës. Mesfushori kosovar Suad Sahiti nënshkruan me klubin korçar duke nisur një eksperiencë të re në Kategorinë Superiore dhe në futbollin shqiptar. Pas 4 sezoneve në radhët e maqedonasve të Rabotniçkit, 22-vjeçari tashmë nis rrugëtimin me ekipin shqiptar dhe do të jetë në dispozicion të trajnerit Ilir Daja për ndeshjet e grupeve të Europa League. Lajmin e bën të ditur klubi bardhekuq në një komunikatë zyrtare duke theksuar se Sahiti ka firmosur një kontratë 3-vjeçare, duke shtuar se lojtari i është bashkuar menjëherë skuadrës në stërvitje. Sahiti ka kaluar 4 sezone si profesionist në radhët e Rabotniçkit. Sezonin e shkuar ai arriti kulmin në karriërën e tij me 7 gola të shënuar në kampionat ku u aktivizua 22 ndeshje. Ai ka shënuar një gol edhe në ndeshjen e raundit të parë të Europa League këtë sezon në fitoren 6-0 ndaj skuadrës nga San Marino, Tre Pene.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...