Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Skënderbeu “ngec” në Lezhë, fiton Korabi dhe Tomori

Skënderbeu nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola në transfertë ndaj Besëlidhjes në transfertë. Korçarët e drejtuar nga trajneri Ivan Gvozdenovic nuk mundën të konkretizonin rastet e krijuara teksa pas këtij barazimi mbeten në vendin e parë me 38 pikë. Nga ana tjetër, Besëlidhja mbetet në vendin e fundit me 16 pikë.

Ndërkohë, Korabi ia doli të fitonte në shtëpi me shifrat 1-0 ndaj Tërbunit. Goli vendimtar u shënua nga Mario Beshraj me ish-sulmuesin e Tiranës që realizoi në minutën e 88-të. Pas kësaj fitoreje, Korabi renditet në vendin e katërt me 32 pikë ndërsa Tërbuni mbetet në vendin e nëntë me 24 pikë.

LEXO EDHE:

Në ndeshjet e tjera, Turbina barazoi në shtëpi 1-1 me Lushnjen ndërsa po në barazim (2-2) u mbyll edhe ndeshja mes Luzit dhe Besës. Sakaq, Tomori ia doli të fitonte me rezultatin 1-0 në shtëpi përballë Burrelit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...