Kategoria Superiore

Skënderbeu-Partizani, Sormani synon ta nisë me fitore, Daja përgatit “stërkëmbëshin”

Epoka e dytë e Adolfo Sormanit do të nisë në stadiumin e Korçës përballë Skënderbeut. Të kuqtë pas fazës përgatitore në Turqi janë gati për të rifilluar sezonin. Diferenca me kreun është 3 pikë dhe edhe pse ka kampionat deri në fund, hapat fals nuk lejohen më. Merkato e janarit deri më tani nuk ka rezultuar e pasur për demat të cilët nuk kanë kryer afrime me vlera, ndërsa është larguar një lojtar me shumë cilësi si Jasir Asani. Tekniku italian do të mbështetet tek ata lojtarë që kanë më shumë peshë në skuadër. Kampionët do të kenë dy mungesa të rëndësihme, William Cordeiro Melo që ka qënë një titullar i padiskutueshëm gjatë gjtihë pjesës së patë të sezonit është i pezulluar, po ashtu si Dejan Boldor. Në këtë mënyrë Sormani ka gjasa ta nisë me dyshen Belica-Bitri në mbroijtje ndërsa në mesfushë mund të rreshtohen Broja, Telushi e Romero, me Bardhin, Solomon e Çinarin në sulm.

Probleme me pezullimet ka edhe trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja. Jorgo Pëllumbi ka plotësuar numrin e kartonëve, ndërsa Asion Daja u ndëshkua më kartonin e kuq në sfidën e fundit të 2019-ës përballë Kukësit. Pritet ta nisë nga minuta e parë afrimi kryesor deri më tani në merkato Eni Imami që do të sistemohet në të majtë të mbrojtjes, sulmi do të jetë ai i përhershmi në këtë sezon, me Ndecky, Gripshi e Bregu në mbështetje të Krasniqit. Skënderbeu është dorëzuar në  2 sfidat e fundit  kundër Partizanit dhe edhe pse problematikat serioze ekzistojnë sidomos jashtë fushës, kërkon që përballë  kampionëve  të shfaqet ashtu si bëri me Kukësin në dhjetor ku ja doli ti shkëpuste një barazim kryesuesve të Superiores.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency