Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Skënderbeu rikthehet te fitorja, mposht në transfertë Apoloninë

Pas dy barazimeve dhe një disfate, Skënderbeu rikthehet te suksesi në Kategorinë e Parë. Në premierën e trajnerit Ivan Gvozdenovic, korçarët ia dolën të triumfonin me rezultatin 0-1 në transfertë ndaj Apolonisë, teksa edhe te fierakët debutoi trajneri Veljko Dovedan. Goli vendimtar i ndeshjes u realizua në minutën e 54-të nga ana e Gresild Likës teksa korçarët ruajtën deri në fund avantazhin.

Pas këtij trepikëshi, Skënderbeu ngjitet në vendin e katërt me 16 pikë, një pikë më pak se Korabi i vendit të tretë ndërsa në krye janë të shkëputura Dinamo me Flamurtarin, pesë pikë më shumë se bardhekuqtë.

Ndërkohë, Apolonia vijon periudhën periudhën negative teksa fierakët nuk regjistrojnë një fitore prej datës 1 tetor kur mposhtnin në shtëpi Lushnjen me rezultatin 3-0 teksa skuadra tashmë renditet në vendin e 11-të me vetëm 9 pikë pas 10 ndeshjesh.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...