Kategoria Superiore

Skënderbeu “i nxjerr dufin” Kastriotit, Tirana fut në krizë Teutën

Rezultatet e javës së 29-të ë Kategorisë Superiore duket se do të jenë përcaktuese edhe për verdiktet përfundimtare të sezoni. Kështu, fitorja e Flamurtarit ndaj Kukësit i “siguron” në njëfarë mënyrë titullin Partizanit, ndërsa rezultatet në dy sfidat përmbyllëse të javës ia bëjnë shumë më të vështirë Kastriotit qëndrimin në elitë.

Skënderbeu fitoi thellë 4-0 me krutanët, ndërsa Tirana mori tri pikë me shumë vlerë për mbijetesën në “Niko Dovana”, pasi iu imponua 1-3 Teutës, e cila duket se ka humbur busullën në këtë pjesë të fundit të sezonit.

Në Korçë vendasit kishin “hesape” për të larë, ndaj japin më të mirën në fushë për të fituar. Në minutën e 15-të shënoi Gjergji Muzaka, por “tërbimi” i bardhekuqve do të shfaqej në fraksionin e dytë, ku e gjetën rrugën e rrjetës Oto John dhe dy herë Krasniqi.

Ndërkohë, në “Niko Dovana” Tirana gjeti një Teutë të lodhur, të cilën e ndëshkoi me Oduamadin në fund të pjesës së parë, Camara barazoi përkohësisht në të 72-ën, por Edon Hasani dhe Karabeci vunë në kasafortë suksesin, duke vulosur rezultatin përfundimtar 1-3.

Tirana me këtë sukses  krijon një distancë prej 6 pikësh me Kastriotin, çka i jep mundësi t’i luajë pa presion ndeshjet e ardhshme, për të mos krijuar ndonjë situatë tjetër kompromentuese për qëndrimin në Superiore.

Flamurtari asist Partizanit, Kukësi i thotë lamtumirë titullit, fitore mbijetese për Luftëtarin

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency