Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Skënderbeu shpërdoron avantazhin e dyfishtë ndaj Kukësit, Egnatia mposht Laçin

Egnatia fitoi në transfertëndaj Laçit me shifrat 0-2, teksa të dy golat e ndeshjes u shënuan në fraksionin e dytë të lojës. Ishte Edison Ndreca që zhbllokoi rezultatin në minutën e 48, ndërsa në të 79-tën, Isgandarli vendosi në kasafortë trepikëshin.

Pas kësaj fitoreje, rrogozhinasit mbeten në krye të Superiores me 30 pikë ndërsa Laçi është në vendin e tetë me 16 pikë.

Në ndeshjen tjetër, Skënderbeu shpërdoroi një avantazh të dyfishtë ndaj Kukësit. Në ndeshjen e luajtur në Arena e Demave, korçarët dy gola në pjesën e parë me anë të Ahanonu dhe Likës.

Megjithatë, në fraksionin e dytë verilindorët e trajnerit Stavri Nica reaguan dhe gjetën barazimin me anë të Zogos dhe Matheus Motta. Pas këtij barazimi, Skënderbeu mban vendin e katërt me 18 pikë ndërsa Kukësit mbetet në vendin e nëntë me 15 pikë.

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...