Kategoria Superiore

Skënderbeu zhvillon sot miqësoren e parë me Bursasporin

Pas dy ditësh përgatitje intesive në Antalya, ekipi do të zhvillojë nesër testin e parë miqësor në tokën Turke. Do të jetë ekipi Turk i Bursaspor, rivali i parë i Ujqërve. Ndeshja do të zhvillohet sot në ora 13:00 me orën në “Titanic Deluxe Belek Stadium”. Bursaspor e ka mbyllur fazën e parë të kampionatit Turk me 25 pikë dhe ndodhet momentalisht në vëndin e 9-të në klasifikim. Kjo do të jetë sfida e dytë mes dy klubeve. Bursaspor dhe Skënderbeu u përballën në 8 janarin e vitit të shkuar gjatë fazës përgatitore, takim i mbyllur në barazim 0-0.

To Top