Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Skenë qesharake te Ferrari, Leclerc hyn në bokse, por nuk ka goma

Skenë qesharake te Ferrari
Skenë qesharake te Ferrari

Ferrari vijon të bëjë një sezon zhgënjyes në Formula 1, teksa në Çmimi e Madh të Holandës është regjistruar edhe një episod tërësisht qesharak për një skuadër prestigjoze si ajo italiane.

Në pistën e Zandvoortit filluan reshje të dendura shiu dhe ashtu si të gjithë pilotët, edhe Leclerc shkoi në bokse për të ndërruar gomat, por hasi në një surprizë aspak të këndshme.

Mekanikët nuk ishin bërë gati dhe nuk i kishin gomat pranë, duke bërë që piloti nga Monaco të humbë rreth 13 sekonda më shumë sesa koha mesatare për një ndërrim gomash.

Lexoni edhe:

Kjo e penalizoi jo pak Leclerc, që nuk arriti të hyjë më në ritmin e garës, teksa disa xhiro para fundit u tërhoq fare, për shkak të një problemi në makinë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...