Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Skriniar e mbyll me Interin, në Francë janë të bindur

Skriniar e mbyll me Interin
Skriniar e mbyll me Interin

Skriniar e mbyll me Interin. Kështu raporton prestigjozja franceze “L’Equipe”, sipas të cilës dëmtimi i mbrojtësit sllovak është më i rëndë nga sa pritej dhe vështirë se do të rikthehet më në fushë deri në fund të sezonit.

Skriniar është në muajt e fundit të kontratës me Interin dhe në verë do të transferohet te Paris Saint Germain. Por duket e vështirë të luajë më me fanellën zikaltër.

Ai ka pësuar një dëmtim në shpinë, që e la jashtë grumbullimit me Sllovakinë për eliminatoret e Europianit Gjermani 2024 dhe aktualisht është rikthyer në Milano për të nisur rikuperimin.

Lexo edhe:

    1. EURO 2024/ Poloni-Shqipëri në shifra, ja cila skuadër rezulton favorite
    2. VIDEO/ Rashica “fal” Izraelin, Kosova merr një pikë në Tel Aviv
    3. VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote
    4. Momente paniku në Spanjë, futbollisti humb ndjenjat në fushë (VIDEO)

Megjithatë para se të kthehej te zikaltrit, mbrojtësi bëri një vizitë në Francë, te mjekët e besuar të PSG-së. Ata duket se kanë rekomanduar të mos luajë më deri në fund të sezonit.

Vetë Skriniar deklaroi se kishte dhimbje në shpinë dhe se nuk mund të luante në atë gjendje. Ndërsa te Interi shpresojnë që të rikuperohet për turin e forcës që i pret në dy muajt e fundit të sezonit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...